Imię:


Nazwisko:


E-mail*:
 Zgadzam sie z polityka prywatnosci

choreoterapia

 Choreoterapia, (terapia tańcem) -należy do szerokiego nurtu art terapii - terapii poprzez sztukę. Jest ro również muzykoterapia aktywna, arteterapia muzyczno-ruchowa-leczenie poprzez taniec w grupie.


Choreoterapia nie jest tańcem, nie ma kroków, ani układów tanecznych.
Jej celem natomiast jest dotarcie poprzez ruch do uczuć, które nie mogą być zwerbalizowane. Dzięki wglądowi w sposób poruszania się  osoby możemy dotrzeć do jej sposobu myślenia i przeżywania emocji. Poprzez indywidualny  ruch uzyskujemy wglądu w źródło problemu. Zmiany  zachodzą natomiast wtedy gdy  zaczynamy się w inny sposób ruszać. Możemy też świadomie pracować  nad swoim ciałem, doprowadza to do głębszego poznania siebie,lepszej jakości ruchu i świadomości ciała a także zmiany przeżywania emocji.

 

Obejmuje taniec, ćwiczenia muzyczno-ruchowe, improwizacje ruchowe do wybranej muzyki. Jest to możliwość oddziaływania na psychikę poprzez ruch, muzykę i kontakt z ludźmi. Choreoterapia prowadzi do lepszego poznania siebie i nawiązania kontaktu z sobą , ze swoim ciałem a także do zwiększonych zasobów energii.Choreoterapię inaczej terapię tańcem można stosować między innymi dla osób zainteresowanych własnym rozwojem, aby polepszyć jakość swojego życia i samopoczucia. Jest stosowana również po to by wzmocnić swoje Ja, czyli wzbogacić swoją osobowość.  

Na zajęciach doświadczysz tańca spontanicznego, improwizacji ruchowej, improwizacji

w kontakcie, tańców w kręgu, ćwiczeń relaksacyjnych.

 

Korzyści, jakie odniesiesz uczęszczając na zajęcia:

 

· odstresujesz się i wyciszysz

· podniesiesz kondycję swojego organizmu

· nabierzesz większej sprawności i witalności

· więcej dystansu do siebie i swoich problemów

· nawiążesz lepszy kontakt ze sobą, ze swoimi uczuciami

· polepszysz relacje z ludźmi

 

  W choreoterapii wykorzystuję elementy tańca brzucha.

 

Uwaga!!! Dla terapeutów terapii tańcem, lub osób zainteresowanych tematem polecam książkę "Droga Tancerza" Wosien Bernhard do kupienia w moim sklepie internetowym www.sklepelmas.pl